Praca zdalna – czy to się opłaca?

Pandemia wirusa Covid-19, z którą zmagamy się już od początku 2020 roku sprawiła, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, rzucili całkowicie nowe światło na tematykę związaną z pracą zdalną. Co istotne – praca zdalna, która przed pandemią stanowiła nieliczne wyjątki wśród zatrudnionych, jest obecnie jedną z podstawowych form współpracy między pracownikiem, a pracodawcą.

Można zauważyć, że rynek pracy ,,poszedł z duchem czasu’’ – w związku z tym, gdy spojrzymy na ogłoszenia rekrutacyjne to niemal w każdym z nich jest informacja o tym, czy zdalna praca jest możliwa.

Praca z domu ma oczywiście wiele plusów – kilka z nich przedstawimy właśnie w niniejszym artykule!

Tak, to niezaprzeczalny fakt. Pracując z domu, nie musimy martwić się dojazdem i powrotem z zakładu pracy. I tak – biorąc pod uwagę największe miasta w Polsce, należy dodać sobie minimum 2 godziny czasu wolnego, gdyż tyle właśnie średnio spędzamy w transporcie!

Transport, o którym mowa powyżej wiąże się, rzecz jasna, z pewnymi kosztami. W przypadku pracy zdalnej, te koszty w oczywisty sposób zostają zminimalizowane. Możemy śmiało powiedzieć, iż brak dojazdu do pracy równa się ze zwiększeniem oszczędności przynajmniej o 100-200 zł miesięcznie!
Druga kwestia związana z kosztami dotyczy śniadań, obiadów, lunchy, na które pozwalamy sobie o wiele częściej, gdy nie pracujemy z domu. Będąc w domu, naturalnie każdy z nas stara się przyrządzić sobie jakiś mały obiad. Wbrew pozorom, rezygnacja z codziennego zamawiania obiadów sprawi, że kolejne 100-200 zostanie nam w kieszeni!

Brak szefa ,,nad głową” na pewno cieszy pracowników, szefów niekoniecznie. Nie zmienia to jednak faktu, iż praca w domu jest z pewnością mniej stresogenna, niż praca w zakładzie. W domu mamy czas i przestrzeń do tego, by się wyciszyć, uspokoić. W pracy, w szczególności w warunkach korporacyjnych często jest to niemożliwe.

Podsumowując pracę zdalną

Praca zdalna nie traci na popularności, trzeba dobrze przemyśleć. Jeśli powyższe argumenty Cię przekonują – nie czekaj, a więcej artykułów na temat pracy online znajdziesz w serwisie https://www.popieram.pl/.