Jak zacząć inwestować? Miej plan!

Gdy zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, to w zasadzie musisz mieć jakiś plan inwestowania gotówki w różnego rodzaju inwestycje, które pomogą Ci osiągnąć cele finansowe w określonym czasie. Jest wiele różnych rodzajów indywidualnych inwestycji, z których należy wybierać.

Plan jest najważniejszy jeśli zaczynasz przygodę z inwestowaniem

Sklep odzieżowy sprzedaje ubrania – ale te ubrania składają się z koszul, spodni, sukienek, spódnic, bielizny itp. Giełda jest rodzajem inwestycji, ale zawiera różne rodzaje akcji, które zawierają różne firmy, w które możesz inwestować.

Jeśli nie wykonałeś swoich badań, może to szybko stać się bardzo mylące – tylko dlatego, że jest tak wiele różnych rodzajów inwestycji i inwestycji indywidualnych do wyboru. W tym miejscu w grę wchodzi Twój system, w połączeniu z Twoją tolerancją na ryzyko i trendem inwestycyjnym. Jeśli dopiero zaczynasz inwestować, przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji współpracuj ściśle z planistą finansowym. Pomogą Ci opracować schemat inwestycyjny, który nie tylko będzie mieścił się w granicach Twojej tolerancji na ryzyko i trendu inwestycyjnego, ale także pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe.

Nigdy nie inwestuj gotówki bez celu i schematu osiągnięcia tego celu! To jest niezbędne. Nikt nie przekazuje nikomu swoich pieniędzy, nie wiedząc, na co te pieniądze są wykorzystywane i kiedy je odzyskają! Jeśli nie masz celu, planu lub schematu, to… już poległeś! Zawsze zaczynaj od celu i planu jego osiągnięcia! Oczywiście, jeśli okaże się, że masz niską tolerancję na ryzyko, twój trend inwestycyjny najprawdopodobniej będzie konserwatywny lub w najlepszym razie umiarkowany. Jeśli masz wysoką tolerancję na ryzyko, najprawdopodobniej będziesz umiarkowanym lub agresywnym inwestorem. Jednocześnie Twoje cele finansowe będą również określać, jaki trend inwestowania zastosujesz.

Polecany wpis w temacie oszczędzania i finansów – Czy warto założyć i posiadać poduszkę finansową?

Konto oszczędnościowe na oprocentowanie jest bardzo popularne wśród konserwatywnych inwestorów

Umiarkowany inwestor zazwyczaj inwestuje podobnie jak inwestor konserwatywny, ale część swoich funduszy inwestycyjnych wykorzysta na inwestycje o wyższym ryzyku. Wielu umiarkowanych inwestorów inwestuje 50% swoich funduszy inwestycyjnych w bezpieczne lub konserwatywne inwestycje, a resztę inwestuje w bardziej ryzykowne inwestycje.

Agresywny inwestor jest gotów podjąć ryzyko, którego nie podejmą inni inwestorzy. Inwestują większe sumy pieniędzy w bardziej ryzykowne przedsięwzięcia w nadziei na osiągnięcie większych zysków – w czasie lub w krótkim czasie. Agresywni inwestorzy często wiążą wszystkie lub większość swoich funduszy inwestycyjnych na rynku papierów wartościowych.

Ponownie, określenie, jaki trend inwestowania będziesz wykorzystywać, będzie zależeć od Twoich celów finansowych i tolerancji na ryzyko. Jednak bez względu na rodzaj inwestowania, powinieneś uważnie zbadać tę inwestycję. Nigdy nie inwestuj bez znajomości wszystkich faktów!